![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12221075
*
nr 1222 1075
Malcolm Osborne
(1880-1963), Storbritannien
Etsning, "Winter at Ambleside", Signerad, med dedikation. Motivet: 18x34
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 19:02:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 18:29:49
1
100 kr
10/12 18:57:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Läs mer om Malcolm Osborne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik malcolm osborne storbritannien
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:54
*
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Läs mer om Malcolm Osborne
nr 1222 1075
Malcolm Osborne
(1880-1963), Storbritannien
Etsning, "Winter at Ambleside", Signerad, med dedikation. Motivet: 18x34
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 18:29:49 | 1 | 100 kr |
10/12 18:57:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.Läs mer om Malcolm Osborne
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik malcolm osborne storbritannien
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:54